fbpx >

Çocuklara Diş Fırçalama Alışkanlığı Nasıl Kazandırılır?

Çocukların büyük bölümü diş fırçalama konusunda genellikle isteksizdir. Peki çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmanın yolları nelerdir? 

Çocukları zorlamadan, diş fırçalamayı eğlenceli hale getirerek alışkanlık kazandırmaya çalışmak daha sağlıklı olacaktır.

Birkaç öneri

  • Çocuklar en çok anne babalarından gördüklerini yapma eğilimindedirler bu sebeple onlarla birlikte diş fırçalamak en etkili yöntemlerden biri olacaktır.
  • Doğru şekilde fırçalamasını öğretmeye çalışırken çok zorlamadan, önce kendisinin fırçalamasına izin verip gereken yerlerde müdahale etmek daha faydalı olacaktır.
  • Oyuncaklarının da dişlerini fırçalamasını isteyebilirsiniz böylece herkesin dişlerini fırçalaması gerektiğini düşünebilirler.
  • Özellikle dişlere zararlı şekerli gıdalar vb. tükettikten sonra dişlerinde biriken artıkları görmesini sağladıktan sonra bir de dişlerini fırçaladıktan sonra temizlenmiş olan dişlerini görmesini sağlayın. Aradaki farkı görmesi gerçekten işe yarayan bir işlem yaptığını düşündürecektir.


Bunların dışında çocukların sağlıklı ağız bakımı için sadece dişlerini fırçalamaları yeterli değildir. Bununla birlikte doğru beslenme alışkanlığı kazanmalarını sağlamakta çok önemlidir. 

Share with

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

200 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

X