fbpx >

Çocukların Özel Diş Macununa İhtiyacı Var Mıdır?

Çocuklarda 3 yaşına kadar tükürme yeteneği tam olarak gelişmemiş olur bu sebeple çoğunlukla “diş macununu” yutabilirler.

Bir çok yetişkin diş macunu aynı zamanda maalesef bir çok çocuk diş macunu üzerinde “doğal” vb. bilgilendirmeler bulundursa da içerikleri sebebi ile ağız sağlığına zarar verebiliyorlar!

Çocuklar için diş macunu seçimi

Peki bu durumda çocuklar için diş macunu seçimi yaparken nelere dikkat etmeliyiz?
Temel olarak 2 zararlı bileşen içermeyen diş macunlarına tercih etmek gerekiyor.

Seçim yaparken dikkat edilmesi gereken iki içerik

Florür

Belli dozda kullanıldığında diş rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılması gerekebilen bir maddedir. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi çocuklarda özellikle 3 yaşa kadar tükürme yeteneği tam olarak gelişmez ve florür yutulması halinde toksik bir maddedir!

Florür, içtiğimiz sularda, deniz ürünlerinde hatta teflon tavalarda bile bulunabilen bir madde iken bir de diş macunu ile çocuklarımızı bu maddeye maruz bırakmamak gerekiyor.

SLS

Köpürtücü etkisi sebebi ile diş macunlarında kullanımı yaygın olan bu madde vücuda emilimi kolay ve oldukça ağır bir kimyasaldır. Bir çocuğun hassas gelişen ağız ortamını SLS gibi ağır kimyasallara maruz bırakmak için hiçbir sebep yoktur!

Zubio organik sertifikalı diş macunu, çocuğunuzun diş fırçalama alışkanlığı kazanmasına yardımcı olurken, sağlığına zararlı kimyasallar içermez.

 

Share with

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

200 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

X