fbpx >

Daha Sağlıklı Dişler ve Ferah Nefes Mümkün!

Yaşam kalitemizi ciddi şekilde etkileyen faktörlerden olan ağız kokusu ve diş çürüklerinden günlük hayattaki bazı alışkanlıklarımızı değiştirerek kurtulabilir miyiz?

Alışkanlıklarımızdaki basit değişikler ile daha sağlıklı dişler ve ferah bir nefes mümkün! 

Gelin bu adımları inceleyelim!

1. Kahve molalarının sıklığını gözden geçirin!

Gün içerisinde sık sık kahve, çay tüketimi ağızdaki asit üreten bakterilerin çoğalmasına sebep olur. Bu bakteriler ise dişlere zarar vererek diş çürüğü gibi problemlere yol açar.

2. Sigara kullanımına dikkat!

Sigara kullanımı ağız kuruluğu, dişlerde sararma, ağız kokusu ve hatta ileri seviyelerde ağız kanserine kadar bir çok hastalığa sebep olabilir! Sigara kullanımını bırakmak sadece ağız sağlığımız için her anlamda sağlıklı bir yaşam için önemlidir.

3. Diş ipi kullanımını ağız bakım rutininize dahil edin!

Diş fırçasının ulaşamadığı bölgeler ancak diş ipi ile temizlenebilir. Sağlıklı dişler ve diş etleri için diş ipi kullanımını alışkanlık haline getirin, farkı göreceksiniz!

4. Yemek dışında ara öğünlerde tatlı tüketmemeye çalışın!

Yemek yerken asit üretimine yol açan bakteriler aktif hale gelir. Ana yemekten sonra tüketilen tatlı gibi asit üretimini arttıran besinler bakterileri tekrardan aktif hale getireceği için dişlerin zarar görmesine sebep olacaktır.

5. Yeterli su tüketimine dikkat edin!

Yemeklerden sonra ağız bakımı için yapılabilecek en basit ve en faydalı şey su içmek olacaktır. Yemek yedikten sonra içilen su ağızda kalan yemek artıklarını temizler ve ağızda oluşan asidik ortamın nötralize edilmesine yardımcı olur. Bununla birlikte yemekten sonra yalnızca su ile ağzı çalkalamak bile yemek artıklarının temizlenmesine katkı sağlayacağından çok faydalıdır.

6. Meyve ve sebze tüketin!

Meyve ve sebzeler içerdikleri vitaminler sebebi ile genel olarak ağız sağlığına faydalıdır. Bunun dışında elma gibi meyvelerin ısırılarak tüketimi dişlerde mekanik temizlik sağlanması açısından da faydalıdır.

Share with

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

200 TL VE ÜZERİ KARGO ÜCRETSİZ!

X